Zaczynając produkcję z jedną maszyną 100 lat temu, Blastrac obecnie ma pełne portofolio maszyn do przygotowania i obróbki posadzek i innych powierzchni.
Firma Blastrac istnieje od ponad stu lat. W 1906 została założona firma pod nazwą American Foundry Corporation. Ten prekursor firmy Blastrac stworzył maszyn pod nazwą Wheelabrator, oznaczającą stacjonarną maszynę, z wirnikami nadającym pęd drobnym stalowym kulkom, uderzającym o obrabianą powierzchnię. Maszyna ta stała się alternatywą dla oczyszczania powierzchni metodą sprężonego powietrza, która była wówczas stosowana. Nowy proces oczyszczania spowodował znaczący wzrost produkcji dla przemysłu, w szczególności w zastosowaniu w odlewni.

W 1978 wyprodukowano mobilną śrutownicę– pierwszą przenośną śrutownicę na świecie. Firma American Foundry Corporation stworzyła swoją własną linię przenośnych śrutownic pod nazwą branżową Blastrac. Wkrótce firma ta stała się liderem rynku. W latach 80’ Blastrac rozpoczął swoją własną produkcję w Europie.

W 2004 cała organizacja firmy Blastrac została skupiona w Nieuwegein, w Holandii. Miejscowość Nieuwegein jest także główną siedzibą Blastrac Europe. Wszystkie podstawowe elementy firmy, takie jak: finanse, logistyka, sprzedaż, dział rozwoju oraz sama produkcja znajdują się w tym samym miejscu. Powyższy system organizacji pozwala firmie Blastrac być bardziej elastycznym na rynku, poprawia komunikację i sprawia, że jest ona szybsza.

W 2005 firma Blastrac utworzyła oddzielne jednostki z biurami sprzedaży we Francji, Niemczech, Hiszpanii oraz w Wielkiej Brytanii. W 2006 Blastrac otwarł dział produkcji, sprzedaży i logistyki w Polsce. W 2008 utworzono także dział sprzedaży w Dubaju.

Blastrac jest międzynarodową organizacją zatrudniającą około 450 pracowników na całym świecie. Oprócz tego Blastrac posiada sieć około 70 dystrybutorów i około 80 dostawców. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Blastrac Poland.

Z ponad 50 różnymi maszynami na rynku, Blastrac ma obecnie największy zakres maszyn do przygotowania powierzchni.

Polecamy naszym klientom:

  • Dobór odpowiednich narzędzi/maszyn dla potrzeb klienta
  • Informacje o szkoleniach
  • Możliwość wypożyczenia sprzętu (docelowo zakup)
  • Pokazy oraz prezentacje maszyn
  • Pomoc w wybraniu najlepszego rozwiązania dla indywidualnych potrzeb czy aplikacji
  • Uczestnictwo w projektach z klientami i pomoc w ich rea lizacji/li>
  • Serwis, szkolenie, profesjonalne doradztwo
  • Terminowe dostawy maszyn oraz części zamiennych na terenie polski
  • Wszystkie maszyny oraz narzędzia są bezpieczne oraz przyjazne środowisku (brak emisji gazów czy zużycia wody)