Zasada działania frezarki jest prosta. Obracająca się głowica frezarki, uzbrojonej we frezy specjalne do usuwania materiałów elastycznych w łatwy sposób usuwa materiał z powierzchni betonu/asfaltu/kamienia. Frezy osadzone są na wałkach głowicy w jednakowej odległości między sobą oraz przedzielone przekładkami. Odpowiednia konfiguracja frezów na głowicy czyli jednakowa ich ilość na wałkach oraz ta sama odległość między poszczególnymi frezami zapewnia dokładne usuwanie materiału. Obracająca się wokół własnej osi głowica generuje energię kinetyczną przekazując je na frezy, które uderzają o powierzchnię i mechanicznie likwidują dany materiał.

ZASTOSOWANIE FREZOWANIA

Usuwanie trudno usuwalnych powłok | takich jak kleje, guma lub inne materiały
Usuwanie twardych oraz cienkich powłok | na betonie, asfalcie, drogach szybkiego ruchu oraz na pasach startowych

PROSTE W UŻYCIU

Łatwe manewrowanie, minimum wibracji oraz wszystko do sterowania maszyny znajduje się w zasięgu ręki operatora. Uchwyty do podnoszenia ułatwiają załadunek oraz transport.

SPECJALNA BUDOWA FREZARKI

Wszystkie frezarki firmy Blastrac są zaprojektowane, w taki sposób aby ciężar współśrodkowy maszyny spoczywał na głowicy frezującej, przez co frezarka jest odpowiednio dociążona i sprawnie frezuje.

PROSTA WYMIANA GŁOWICY FREZUJĄCEJ

Frezarki firmy Blastrac posiadają prosty sposób wymiany głowicy frezującej z boku maszyny i odbywa się to przez przesuw poziomy.

PRECYZYJNY SYSTEM FREZOWANIA

Frezarki Blastrac posiadają specjalny uchwyt do obniżania głowicy frezującej oraz precyzyjny mechanizm opuszczania głowicy oparty na śrubie.

WERSJA ELKTRYCZNA ORAZ SPALINOWA

Frezarki firmy Blastrac występują w 2 wersjach silnikowych:silnik elektryczny oraz spalinowy. ……………………………………………………………………………………..

ZIELONA TECHNOLOGIA

Nasze frezarki, tak jak pozostałe maszyny nie zużywają wody ani innych substancji chemicznych.