Śrut staliwny jest wypuszczany z komory śrutu za pomocą zaworu-dozownika i siłą grawitacji opada na łopatki obracającego się wirnika. Kuleczki śrutu uderzając o łopatki otrzymują energię kinetyczną i wprawione w ruch oraz skierowane pod odpowiednim kątem do powierzchni śrutowania uderzają w nią usuwając materiał obrabiany. Resztki materiału śrutowanego, zużyty oraz nieuszkodzony śrut są zasysane przez odkurzacz przemysłowy, a następnie za pomocą deflektora następuje oddzielenie niezużytego śrutu (trafia on ponownie do obiegu) od zanieczyszeń: pyłów itp.(zasysanych bezpośrednio do odkurzacza). Cykl obiegu śrutu zaczyna się ponownie.

Śrutownice Blastrac pozostawiają powierzchnię czystą i suchą, przez co po procesie śrutowania można natychmiast przystąpić do nakładania nowych linii – oznakowań poziomych. Po użyciu śrutownicy Blastrac brak jest jakiegokolwiek pyłu, efektu optycznego odbicia czy detergentów – powierzchnia jest równomiernie wyprofilowana.

DO CZEGO UŻYWAMY ŚRUTOWNIC?
Oczyszczanie i przygotowanie powierzchni takich jak stal, beton oraz asfalt, kamień. Usuwanie mleczka betonowego
Usuwanie górnych, cienkich warstw żywicy oraz farby
Usuwanie cienkich warstw oznakowań poziomych oraz gumy z autostrad, dróg oraz powierzchni przemysłowych
Poprawa przyczepności (uszorstkawianie) na różnego rodzaju powierzchniach takich jak drogi, autostrady, beton, kamień
Uzyskiwanie optycznego oraz estetycznego wyglądu na powierzchniach takich jak drogi, autostrady oraz posadzki

PROSTE W OBSŁUDZE

Śrutownice Blastrac nie generują wibracji i łatwe są w przemieszczaniu i obracaniu wokół 360 stopni. ………………………………………………………………………………………………………

SOLIDNOŚĆ ORAZ TRWAŁOŚĆ WYKONANIA

Śrutownice firmy Blastrac są wytrzymałe do ciągłych prac remontowych oraz łatwe w transporcie.………………………………………………………………………..

ZAMKNIĘTY OBIEG PRACY

Każda śrutownica powinna być podłączona do odpowiedniego odkurzacza firmy Blastrac. Oznacza to, że praca odbywa się bezpyłowo w zamkniętym obiegu pracy.

ŚRUT

W zależności od rodzaju powierzchni oraz efektu, który chcemy uzyskać należy dobrać odpowiedni śrut. ………………………………………………………………………..

DOSTĘPNOŚĆ RÓŻNYCH WERSJI

W zależności od rodzaju projektu oraz prac potrzebnych do wykonania jesteśmy w stanie oszacować jaki typ śrutownicy zastosować na obecną robotę lub przyszłe prace.

ZIELONA TECHNOLOGIA

Nasze śrutownice, tak jak pozostałe maszyny nie zużywają wody ani innych chemicznych substancji. ………………………………………………………………………..