Firma Blastrac jest wynalazcą pierwszej mobilnej śrutownicy do betonu, miało to miejsce
w poczatkach lat 80-tych. Od tego czasu Blastrac poszerzył zakres produkowanych maszyn do obróbki powierzchni, rozwijąjąc osprzęt oraz akcesoria. Dysponując ponad 50 różnymi maszynami do przygotowywania powierzchni, Blastrac jest liderem technologi obróbki powierzchni dostępnych na rynku.

Korzystanie z wielu technologii

Mając na uwadze wieloletnie doświadzczenie  firmy Blastrac w obróbce powierzchni  oraz długofalowe relacje z naszymi klientami w tym temacie, wiemy, że zastosowanie jednej techniki obróbki powierzchni nie jest wystarczające dla uzyskania docelowego rezultatu. Zastosowanie wielu technologii przygotowania powierzchni oznacza: lepszy efekt końcowy, zmniejszone wydatki na narzędzia, skrócenie czasu wykonania, oraz  niższe koszty utrzymania powierzchni  w dobrej kondycji na  przyszłości.

ŚRUTOWANIE BETONU

CZYSZCZENIE ORAZ ODNAWIANIE BETONU, ASFALTU

Blastrac jest obecnie liderem w produkcji śrutownic.

Śrutowanie odbywa się w obiegu zamkniętym z udziałem odkurzacza przemysłowego, jako urządzenia pomocniczego. Śrut stalowy jest wypuszczany z komory śrutu za pomocą zaworu-dozownika i siłą grawitacji opada na łopatki obracającego się wirnika. Kuleczki śrutu uderzając o łopatki otrzymują energię kinetyczną i wprawione w ruch oraz skierowane pod odpowiednim kątem do powierzchni śrutowania uderzają w nią usuwając materiał obrabiany. Resztki materiału śrutowanego, zużyty oraz nieuszkodzony śrut są zasysane przez odkurzacz przemysłowy, a następnie za pomocą deflektora następuje oddzielenie niezużytego śrutu (trafia on ponownie do obiegu) od zanieczyszczeń: pyłów itp.(zasysanych bezpośrednio do odkurzacza). Cykl obiegu śrutu zaczyna się ponownie.

 • Czyszczenia i przygotowania powierzchni przed malowaniem, wylewaniem powłok żywic, kładzeniem płytek itp
 • Usuwania starych powłok, gumy z pasów startowych lotnisk itp
 • Usuwania starych oznakowań poziomych z dróg, z autostrad z pasów startowych lotnisk, z posadzek przemysłowych
 • Przywracania chropowatości powierzchni dróg
 • Regeneracja oraz uszorstkawianie powierzchni

Kliknik tutaj Śrutownice do betonu/asfaltu

ŚRUTOWANIE STALI

USUWANIE POWŁOK ORAZ FARB Z POWIERZCHNI STALI

Blastrac jest najbardziej doświadczonym producentem śrutownic do stali na świecie.

Śrutownice Blastrac są zaprojektowane według aktualnych standardów ochrony środowiska i zasad bezpieczeństwa. Każda śrutownica do stali posiada odpowiednio dopasowany odkurzacz przemysłowy. Śrutownice do stali są przede wszystkim idealne do usuwania rdzy/farby z powierzchni stalowych i maja zastosowanie do takich aplikacji, jak:

 • Zbiorniki na olej oraz rurociągi
 • Pokłady i kadłuby statków oraz inne powierzchnie stalowe
 • Platformy wiertnicze oraz stalowe płyty lądowisk dla helikopterów
 • Spody dna statków
 • Różnego typu poziome oraz pionowe powierzchnie stalowe

Kliknik tutaj Śrutownice do stali

SZLIFIERKI JEDNOGŁOWICOWE

POZIOMOWANIE NIERÓWNYCH POWIERZCHNI ORAZ USUWANIE CIENKICH POWŁOK

Blastrac jest znanym i docenianym w świecie producentem szlifierek jednogłowicowych.

Większość klientów na całym świecie używa szlifierek jednogłowicowych firmy Blastrac. Cieszą się one dobrą opinią za jakość wykonania oraz niezawodność pracy na posadzkach przemysłowych i dekoracyjnych. Dostępne są w różnych wersjach: szlifierki elektryczne pracujące pod napięciem 220V lub 400V.

Szlifowanie jest konieczne do:

 • Idealnego wypoziomowania każdej nierównej powierzchni bez potrzeby usuwania zbyt dużej ilości powłoki
 • Przygotowanie powierzchni przed malowaniem
 • Usuwanie starej farby / powłoki / kleju
 • Może pracować w pomieszczeniach zamkniętych, oraz w miejscach trudno dostępnych: na krawędziach i w narożnikach
 • Szlifierki jednogłowicowe firmy Blastrac nie generują pyłów po podłączeniu do odpowiedniego odkurzacza przemysłowego firmy Blastrac

Kliknik tutaj Szlifierki jednogłowicowe

SZLIFIERKI JEDNOGŁOWICOWE

DLA SZLIFOWANIA I POLEROWANIA DUŻYCH POWIERZCHNI BETONU ORAZ INNYCH POWIERZCHNI

Zaawansowane technologicznie szlifierki trójgłowicowe blastrac są wyposażone w innowacyjny, opatentowany, planetarny układ szlifowania.

Umożliwiają one bardzo dokładną obróbkę materiału co zapewnia niezywkle precyzyjną pracę. Ponadto zaopatrzenie w trzy płyty szlifujące daje pewność niezwykłej skuteczności oraz płynności działania urządzenia. Sprzęt dostępny jest w różnych wariantach, zdolnych do pracy pod napięciem 220V lub 400V.

Do głównych zalet prezentowanych urządzeń można zaliczyć:

 • Brak wibracji – przy szlifowaniu z wykorzystaniem tarcz diamentowych urządzenie nie wpada w drgania
 • Brak zanieczyszczeń – urządzenia posiadają zamknięty obieg, co nie generuje pyłów przy podłączeniu sprzętu do odpowiedniego odkurzacza przemysłowego
 • Brak ograniczeń terenowych – sprzęt może być wykorzystywany do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, jak też w miejscach trudno dostępnych (na krawędziach, w narożnikach)

Kliknik tutaj Szlifierki trógłowicowe- planetarne

GROSZKOWNICE

NAJPROSTSZY SPOSÓB DO ODNOWY KAMIENIA, BETONU ORAZ ASFALTU

Groszkowanie betonu jest procesem, który umożliwia uzyskani efektu naturalnego kamienia, czyli chropowatej powierzchni.

Beton jest wylewany i mechanicznie zacierany, aby nadać wizualny płaski, powierzchowny efekt. Groszkowanie inaczej młotkowanie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć naturalny efekt podobny do naturalnego kamienia tzn. mniej gładki niż polerowany beton, mniej szorstki niż beton szczotkowany lub piaskowany i mniej dekoracyjny niż beton zacierany.

 • Tworzenie bezpiecznych anty-poślizgowych powłok na marmurze, granicie oraz naturalnym kamieniu
 • Usuwanie gumy, lakieru oraz powłok z żywic
 • Uszkodzona gruba powłoka trudna do usunięcia przy pomocy zwykłych narzędzi diamentowych

Kliknik tutaj Szlifierki trógłowicowe- planetarne

FREZOWANIE

WYRÓWNYWANIE POWIERZCHNI ORAZ USUWANIE CIENKICH POWŁOK

Zasada działania frezarki jest prosta. Obracająca się głowica frezarki, uzbrojonej we frezy specjalne do usuwania materiałów elastycznych w łatwy sposób usuwa materiał z powierzchni betonu / asfaltu / kamienia.

Frezy osadzone są na wałkach głowicy w jednakowej odległości między sobą oraz przedzielone przekładkami. Odpowiednia konfiguracja frezów na głowicy czyli jednakowa ich ilość na wałkach oraz ta sama odległość między poszczególnymi frezami zapewnia dokładne usuwanie materiału. Obracająca się wokół własnej osi głowica generuje energię kinetyczną przekazując je na frezy, które uderzają o powierzchnię i mechanicznie likwidują dany materiał. Efektywność oraz wydajność frezowania można zwiększyć poprzez zastosowanie frezów o większej ilości zakończeń oraz użycie frezów – monlit z węglika spiekanego (przez co jest on trwalszy). Tradycyjne frezy specjalne mają tylko zakończenia z węglika spiekanego.

Frezowanie służy do:

 • Wyrównania powierzchni z betonu
 • Głębokiego frezowania betonu
 • Usuwania oznakowań poziomych z dróg
 • Czyszczenia nawierzchni oraz usuwania powłok malarskich
 • Usuwanie nierówności na betonie

Kliknik tutaj Frezarki do betonu/asfaltu

ZRYWARKI DO PODŁÓG

UŻYWANE DO USUWANIA POWŁOK Z POWIERZCHNI

Blastrac oferuje szeroki zakres zrywarek i oprzyrządowania, służących do usuwania większości rodzaju powierzchni i powłok przylegających do posadzek.

Zrywarki firmy Blastrac są idealne do prac renowacyjnych. Są one ciche w pracy, wydajne oraz łatwe w obsłudze i manewrowaniu. Zrywarki Blastrac są najczęściej używane przez firmy specjalizujące się w pracach remontowych, są przeznaczone do pracy ciągłej. W ofercie występują zrywarki od 305mm szerokości roboczej zrywania do samojezdnych maszyn z szerokością roboczą sięgającą do 600mm Są stosowane do usuwania wykładzin z linoleum, winylu, gumy, kauczuku, płytek ceramicznych, parkietów, żywic oraz powierzchni bitumicznych itp.

 • Nie ma emisji zanieczyszczeń i są bardzo ciche podczas pracy. Pozwala to na wykonywanie prac w bliskim sąsiedztwie.
 • W tym linoleum, dywan, winyl, płytki ceramiczne, żywice i powłoki bitumiczne.
 • Przechodzą przez standardowe drzwi i mieszczą się do windy. Z tego powodu idealnie nadają się do prac renowacyjnych na wyższych piętrach i w obszarach o ograniczonym dostępie.

Kliknik tutaj Zrywarki Blastrac do podłóg