+48 (0)62 740 41 50    info@blastrac.pl   

Śrutownica do stali Blastrac 350E na krążowniku HMS Belfast


Blastrac nad Tamizą w Londynie ze śrutownicą 350E.

HMS Belfast to lekki krążownik z dużą historią, który został zbudowany dla Royal Navy w latach 30-tych. Odegrał ważną rolę podczas II wojny światowej, w tym wspierając lądowanie w Normandii w 1944 r. Odbył jeszcze kilka misji zagranicznych, zanim Belfast przeszedł na emeryturę w 1963 r.

Kilka lat później podjęto starania o zachowanie go jako statku muzealnego.

Został sprowadzony do Londynu w 1971 roku i został zacumowany nad Tamizą w pobliżu Tower Bridge w basenie Londynu. Ten okręt muzealny został otwarty dla publiczności w październiku 1971 r. HMS Belfast stał się filią Imperial War Museum w 1978 r. Obecnie jest popularną atrakcją turystyczną, przyjmującą ponad ćwierć miliona odwiedzających rocznie.

Po latach zwiedzania tego obiektu nadszedł czas na remont statku. Uruchomiono 7-letni plan, aby przedłużyć jego żywotność, a by mógł być dostępny dla publiczności. Nasza maszyna do śrutowania Blastrac 350E służy do czyszczenia starych powłok z korozji, m.in.. z pokładów statku, przed nałożeniem nowej powłoki.
EBE-350E została zastosowana do renowacji HMS Belfast.

Śrutownice firmy Blastrac to najbardziej skuteczne i przyjazne dla środowiska metody usuwania farby, powłok z korozji oraz innych zanieczyszczeń, tworzenie antypoślizgowych powierzchni. Śrutownice Blastrac wykorzystują śrut stalowy oraz wirnik wraz ze śrutem, co pozwala operatorowi na uzyskanie szerokiej gamy profili powierzchni i chropowatości potrzebnych do prawie każdego rodzaju powłoki.
Dowiedz się więcej, oglądając wideo poniżej.

  • Śrutownica do stali Blastrac  350E na krążowniku HMS Belfast

Copyright 2018 Blastrac BV | Home | Sitemap | Newsletter | Polityce prywatności